Прошу помолиться о упокоении моего папы р.Б.Владимира

Модераторы: Счастье, Лена_

Re: Прошу помолиться о упокоении моего папы р.Б.Владимира

Сообщение Oxana 78 » 26 май 2019, 14:26

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго преставльшагося раба Твоего Владимира , яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная, избави его вечныя муки и огня геенскаго, и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящым Тя: аще бо и согреши, но не отступи от Тебе, и несумненно во Отца и Сына и Святаго Духа, Бога Тя в Троице славимаго, верова, и Единицу в Троице и Троицу во Единстве православно даже до последняго своего издыхания исповеда. Темже милостив тому буди, и веру яже в Тя вместо дел вмени, и со святыми Твоими яко Щедр упокой: несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты Един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя, правда во веки, и Ты еси Един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь. :heart:
Oxana 78
Друзья

Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Сообщение Oxana 78 » 26 май 2019, 14:57

Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего Владимира. Прости, Господи, вся согрешения его и, очистив душу его, изыми муки вечныя и всели со всеми святыми Твоими, от века благо угодившими Тебе, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная. Аминь.
Сотвори ему вечную светлую память! :heart:
Пошли, Господи, утешение, любящим его и скорбящим о нем.
Oxana 78
Друзья

Сообщение Лена_ » 26 май 2019, 23:26

Упокой, Господи, душу усопшаго раба Твоего Владимира, и елико в житии сем яко человек согреши, Ты же, яко Человеколюбец Бог, прости его и помилуй, вечныя муки избави, Небесному Царствию причастника учини, и душам нашим полезная сотвори.
И ныне и присно и во веки веков . Аминь.
Лена_
Актив

Сообщение Аленушка79 » 27 май 2019, 00:05

Упокой, Господи, душу усопшаго раба Твоего Владимира, и елико в житии сем яко человек согреши, Ты же, яко Человеколюбец Бог, прости его и помилуй, вечныя муки избави, Небесному Царствию причастника учини, и душам нашим полезная сотвори.
И ныне и присно и во веки веков . Аминь.
Помолитесь пожалуйста, о любимом муже, рабе Божием Вячеславе.
viewtopic.php?f=46&t=26017&e=0
Помолитесь пожалуйста о муже моей сестры, р.Б. Андрее.
Аленушка79

Сообщение Ольга1986 » 27 май 2019, 00:27

Упокой, Господи, душу усопшего раба Твоего Владимира. Прости, Господи, вся согрешения его и, очистив душу его, изыми муки вечныя и всели со всеми святыми Твоими, от века благо угодившими Тебе, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная. Аминь.
Сотвори ему вечную светлую память!
Пошли, Господи, утешение, любящим его и скорбящим о нем.
Ольга1986
Друзья

Сообщение ваша сестра » 27 май 2019, 03:56

Упокой, Господи, душу усопшаго раба Твоего Владимира, и елико в житии сем яко человек согреши, Ты же, яко Человеколюбец Бог, прости его и помилуй, вечныя муки избави, Небесному Царствию причастника учини, и душам нашим полезная сотвори.И ныне и присно и во веки веков . Аминь.
ваша сестра
Друзья

Цель пребывания на форуме: Получил помощь, теперь хочу помогать другим

Сообщение Милая Аленушка » 27 май 2019, 12:05

И ныне и присно и во веки веков . Аминь. :heart:
Помолитесь пожалуйста за моего сыночка viewtopic.php?f=141&t=10743
Милая Аленушка
Друзья

Страна: Russia (ru)
Цель пребывания на форуме: Получил помощь, теперь хочу помогать другим

Сообщение Натали-я » 27 май 2019, 22:41

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго преставльшагося раба Твоего Владимира , яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная, избави его вечныя муки и огня геенскаго, и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящым Тя: аще бо и согреши, но не отступи от Тебе, и несумненно во Отца и Сына и Святаго Духа, Бога Тя в Троице славимаго, верова, и Единицу в Троице и Троицу во Единстве православно даже до последняго своего издыхания исповеда. Темже милостив тому буди, и веру яже в Тя вместо дел вмени, и со святыми Твоими яко Щедр упокой: несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты Един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя, правда во веки, и Ты еси Един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Прошу молитв за брата р.Б.Вадима. viewtopic.php?f=141&t=22465
Сегодня вновь на кладбище пришла
К своим родным, ушедшим в мир иной.
Среди могил с цветами, не спеша
Бродила не нарушив их покой.
Натали-я

Сообщение Александра М » 28 май 2019, 02:48

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго преставльшагося раба Твоего Владимира , яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная, избави его вечныя муки и огня геенскаго, и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящым Тя: аще бо и согреши, но не отступи от Тебе, и несумненно во Отца и Сына и Святаго Духа, Бога Тя в Троице славимаго, верова, и Единицу в Троице и Троицу во Единстве православно даже до последняго своего издыхания исповеда. Темже милостив тому буди, и веру яже в Тя вместо дел вмени, и со святыми Твоими яко Щедр упокой: несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты Един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя, правда во веки, и Ты еси Един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Александра М

Сообщение Надейка » 28 май 2019, 05:52

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежде живота вечнаго преставльшегося раба Твоего Владимира, и яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная; избави его вечныя муки и огня геенскаго и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящим Тя, и со святыми Твоими, яко Щедр, упокой; несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя -правда во веки; и Ты еси един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу, и Сыну, и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Прошу помолиться об упокоении мужа р.Б. Игоря
http://www.memoriam.ru/forum/viewtopic.php?f=141&t=25360
Прошу молитвы об упокоении любимого папы р. Б Юрия.
http://www.memoriam.ru/forum/viewtopic.php?f=141&t=25614
Надейка

Страна: Russia (ru)

Пред.След.

Вернуться в Прошу помолиться