Страница 1 из 1

Молитва о ребенке

Добавлено: 08 авг 2014, 19:36
Елена Д
Подскажите пожалуйста молитву о ребенке ,моему мальчику было 3годика когда он ушел он же младенец у него нет грехов ,я где то нашла на сайте и не скопировала пожалуйста кто знает напишите

Re: Молитва о ребенке

Добавлено: 09 авг 2014, 07:25
Ride
Молитвы для мам → МОЛИТВА РОДИТЕЛЕЙ ОБ УСОПШИХ ДЕТЯХ
Господи Иисусе Христе, Боже наш, Владыко живота и смерти, Утешителю скорбящих! С сокрушенным и умиленным сердцем прибегаю к Тебе и молюся Ти: Помяни, Господи, в Царствии Твоем усопшего раба Твоего (рабу Твою), чадо мое (Имя) и сотвори ему (ей) вечную память. Ты, Владыко живота и смерти, даровал мне чадо сие. Твоей же благой и премудрой волей изволился и отъяти его у меня. Буди благословенно имя Твое, Господи. Молю тебя, Судие неба и земли, бесконечною Твоею любовью к нам, грешным, прости усопшему чаду моему все согрешения его вольные и невольные, яже словом, яже делом, яже ведением и неведением. Прости, Милостиве, и наши родительские пригрешения, да не прибудут они на чадах наших: всем множецею не соблюдохом, не сотворихом, как заповедал Ты нам. Услыши, Господи, молитву мою, не презри и моления моего о чаде моем. Прости, Господи все согрешения его, и простив и очистив душу его, изыми муки вечные и всели его со всеми Святыми Твоими, от века благоугодившими Тебе, где нет болезни, нет печали, нет воздыхания, но есть жизнь бесконечная. Яко нет человека, иже жив будет и не согрешит, но Ты един кроме греха, да егда имаши судите мирови, услышит чадо мое превожделенный глас Твой: Приидите, благословении Отца Моего, и наследуйте уготованное вам Царствие от сложения мира. Яко Ты еси Отец милостев и щедрот, Ты живот и Воскрешенье наше, и Тебе славу воссылаем, с Отцом и Святым Духом, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Re: Молитва о ребенке

Добавлено: 09 авг 2014, 13:25
ЛеляОля
Храняй младенцы, Господи, в нынешнем житии, в будущем же веце уготовавый им пространство, Авраамово лоно и по чистоте Ангельская светообразная места, в нихже водворяются праведных дуси! Ты Сам, Владыко Христе, душу раба Твоего младенца (имярек) приими с миром. Ты бо рекл еси: оставите дети прийти ко Мне, таковых бо есть Царство Небесное. Тебе бо подобает всякая слава, честь и поклонение, со Отцем и Святым Духом, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Re: Молитва о ребенке

Добавлено: 09 авг 2014, 19:34
Елена Д
Спасибо Тимур да я эту молитву читаю ,но вот Оля написала молитву о усопших младенцах эту молитву я и хотела найти Спасибо еще раз Храни вас Господь!