Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Модераторы: Счастье, Лена_

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Со святыми покой, Христе, во царствии Твоём душу раба Твоего Сергия, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная.
Прости ему, Господи, все согрешения его, вольные и невольные и сотвори ему Вечную светлую память. Аминь.

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Господи Иисусе Христе, Боже наш, Владыко живота и смерти. Утешителю скорбящих! С сокрушенным и умиленным сердцем прибегаю к Тебе и молюся Ти: помяни, Господи, во Царствии Твоем усопшего раба Твоего, чадо мое Сергия, и сотвори ему вечную память. Ты, Владыко живота и смерти, даровал еси мне чадо сие. Твоей же благой и премудрой воле изволися и отьяти е у мене. Буди благословенно Имя Твое, Господи. Молю Тя, Судие неба и земли, безконечною любовию Твоею к нам, грешным, прости усопшему чаду моему Сергию вся согрешения его, вольная и невольная, яже словом, яже делом, яже ведением и неведением. Прости, Милостиве, и наша родительская согрешения, да не пребудут они на чадах наших: вем, яко множицею согрешихом пред Тобою, множицею не соблюдохом, не сотворихом, якоже заповедал еси нам. Аще же усопшее чадо наше, нашея или своея ради вины, бяше в житии сем, работая миру и плоти своея и не паче Тебе, Господу и Богу своему: аще возлюби прелести мира сего, а не паче Слово Твое и Заповеди Твоя, аще предавшеся сластем житейским, а не паче сокрушению о гресех своих, и в невоздержании бдение, пост и молитву забвению предавше, – молю Тя усердно, прости преблагий Отче, чаду моему Сергию вся таковыя прегрешения его, прости и ослаби, аще и ино злое сотвори в житии сем, Христе Иисусе! Ты воскресил еси дщерь Иаира по вере и молитве отца ея. Ты исцелил еси дщерь жены-хананеянки по вере и прошению матери ея: услыши убо и молитву мою, не презри и моления моего о чаде моем. Прости, Господи, прости, вся согрешения его и, простив и очистив душу его, изми муки вечныя и всели ю со всеми святыми Твоими, от века благоугодившими Тебе, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная: яко несть человек, иже жив будет и не согрешит. Ты Един кроме греха: да егда имаши судити мирови, услышит чадо мое Сергий превожделенный глас Твой: приидите, благословении Отца Моего, и наследуйте уготованное вам Царствие от сложения мира. Яко Ты еси Отец милостей и щедрот, Ты живот и воскрешение наше, и Тебе славу возсылаем со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Со духи праведных скончавшихся душу раба Твоего Сергия, Спасе, упокой, сохраняя ю во блаженной жизни, яже у Тебе, Человеколюбче.

В покоищи Твоем, Господи, идеже вси святии Твои упокоеваются, упокой и душу раба Твоего, яко Един еси Человеколюбец.

Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу:

Ты еси Бог, сошедый во ад и узы окованных разрешивый, Сам и душу раба Твоего Сергия упокой.
И ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Едина Чистая и Непорочная Дево, Бога без семени рождшая, моли спастися душе его
Во блаженном успении вечный покой подаждь, Господи, усопшему рабу Твоему Сергию и сотвори ему вечную память. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Помяни, Господи, в надежде воскресения и жизни вечныя раба Твоего Сергия, и со святыми Твоими, идеже присещает свет лица Твоего, всели, и нас помилуй, яко Благ и Человеколюбец. Аминь

Святый Ангеле хранителю, данный рабу Божию Сергию!
Не преставай охраняти душу его от злых страшных оных бесов,
буди ей пестуном и утешителем и тамо, в оном невидимом мире духов;
приими ю под криле своя и преведи
ю невозбранно чрез врата воздушных истязателей; предстани ходатаем и молитвенникои за ню у Бога, -
моли Его Преблагаго, да не низведана будет
в место мрака, но да вчинит ю, идеже
пребывает Свет невечерний. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежде живота вечнаго раба Твоего Сергия, и яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная; избави его вечныя муки и огня геенскаго и даруй ему причастие и наслаждение вечных Твоих благих, уготованных любящим Тя, и со святыми Твоими, яко Щедр, упокой; несть бо человека, иже поживет и не согрешит. Но Ты един еси кроме всякаго греха, и правда Твоя -правда во веки; и Ты еси един Бог милостей и щедрот, и человеколюбия, и Тебе славу возсылаем, Отцу, и Сыну, и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Помяни, Господи, в надежде воскресения и жизни вечныя раба Твоего Сергия, и со святыми Твоими, идеже присещает свет лица Твоего, всели, и нас помилуй, яко Благ и Человеколюбец.
Во блаженном успении Вечный покой подаждь, Господи, рабу Твоему Сергию и сотвори ему Вечную Светлую память.
Единая чистая и непорочная Дева,
Бога без семени родившая, моли спаситися душе его. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Помяни, Господи Боже наш, в вере и надежди живота вечнаго раба Твоего Сергия, и яко Благ и Человеколюбец, отпущаяй грехи и потребляяй неправды, ослаби, остави и прости вся вольная его согрешения и невольная, возставляя его во святое Второе пришествие Твое в причастие вечных Твоих благ, ихже ради в Тя Единаго верова, истиннаго Бога и Человеколюбца. Яко Ты еси воскресение и живот, и покой рабу Твоему Сергию, Христе Боже наш, и Тебе славу возсылаем, со Безначальным Твоим Отцем и с Пресвятым Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Покой, Спасе наш, с праведными душу раба Твоего Сергия, и сия всели во дворы Твоя, якоже есть писано, презирая яко Благ, прегрешения его, вольная и невольная, и вся яже в ведении и не ведении, Человеколюбче.
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу.
И ныне и присно и во веки веков. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Со святыми покой, Христе, во Царствии Твоём душу раба Твоего Сергия, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная.
Иисусе Судия Всемилостивый, Рая Сладости
сподоби чадо моё раба Твоего Сергия
Сотвори ему Вечную светлую память. Аминь

Lara60
Сообщения: 9
Зарегистрирован: 14 июн 2021, 12:32
Пол: жен.
Вероисповедание: Православие
Цель пребывания на форуме: Переживаю горе, хочу получить помощь

Re: Прошу помолиться о упокоении сына моего р.Б Сергия

Сообщение Lara60 »

Покой, Спасе наш, с праведными душу раба Твоего Сергия, и сия всели во дворы Твоя, якоже есть писано, презирая яко Благ, прегрешения его, вольная и невольная, и вся яже в ведении и не ведении, Человеколюбче.
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу.
И ныне и присно и во веки веков. Аминь

Ответить

Вернуться в «Прошу помолиться»